Історія розвитку ЦПТО

ІСТОРІЯ РІВНЕНСЬКОГО ЦЕНТРУ 
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ 
ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
1992 рік

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» у березні 1992 року у службі зайнятості Рівненської області створений обласний учбовий центр (м. Рівне, вул. Замкова,22а). Його директором призначений Скиба Василь Васильович. Центр організовував навчання безробітних за багатьма професіями відповідно до договорів, які укладалися з різними навчальними закладами.

1994 рік

Учбовий центр створив власну навчальну базу. В його приміщенні обладнані класи вишивальниць, в’язальниць трикотажних виробів та полотна, кравців, касирів, секретарів-друкарок. Гасло учбового центру – «Відродимо забуті професії». У квітні Рівненська обласна служба зайнятості приступила до роботи за проектом ТАСІS, в рамках якого учбовим центром організовано навчання безробітних з професії столяр за модульною системою. У вересні учбовому центру передано приміщення обласного центру зайнятості (м. Рівне, вул. Остафова, 27), в якому розташувалися класи в’язальниць, кравців, вишивальниць, виробників художніх виробів з лози та квіткарок. Завідуючою навчально-методичною базою призначено Ничипорук Людмилу Миколаївну.

1996 рік

З 1 лютого Рівненський обласний учбовий центр державної служби зайнятості перейменовано в центр організації професійного навчання незайнятого населення.

1997 рік

18 лютого 1997 року наказом Рівненського ОЦЗ №33 відповідно до листа Державного центру зайнятості від 11.12.1996 р. № ДЦ-05-1923 створений Рівненський навчальний центр державної служби зайнятості
Центр організації професійного навчання незайнятого населення реорганізований у відділ обласного центру зайнятості та навчальний центр державної служби зайнятості, який діє як юридична особа та, згідно Положення про навчальний заклад державної служби зайнятості, затвердженого наказом Міністерства праці від 02.08.96. №64, має статус державного закладу освіти.
Навчальний центр створено відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та з метою реалізації Концепції професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення, затвердженої Постановою Кабміну України від 01.02.1996р. № 150.
1 березня навчальний заклад розпочав свою роботу.
17 березня Рівненським обласним управлінням статистики навчальному центру видано «Свідоцтво про державну реєстрацію».
Статут Рівненського навчального центру державної служби зайнятості затверджено Державним центром зайнятості Мінпраці України та погоджено з головним управлінням профтехосвіти Міністерства освіти України.
Директором навчального центру призначено Іванюк Валентину Дмитрівну.
У штатному розписі – 8 одиниць, з яких 2 - молодший обслуговуючий персонал. 

Основне завдання навчального центру - забезпечення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення за професіями, в яких є потреба на ринку праці, які сприяють його самозайнятості та розвитку підприємництва. Отримано ліцензії на навчання безробітних за 12 робітничими професіями
• в’язальниця трикотажних виробів та полотна;
• вишивальниця;
• кравець;
• закрійник;
• квіткарка;
• виробник художніх виробів з лози;
• верстатник деревообробних верстатів;
• столяр /модульне навчання/;
• касир (на підприємстві, в установі, організації);
• секретар- друкарка, діловод;
• молодша медична сестра з догляду за хворими;
• оператор ЕОМ.
З метою більш широкого охоплення навчанням незайнятого населення північних районів області, навчальний центр відкрив при Дубровицькому (квітень) та Володимирецькому (червень) районних центрах зайнятості мобільні класи-майстерні кравців. 
Навчання столярів, касирів, квіткарок та виробників художніх виробів з лози організовано у новому орендованому приміщенні (вул. Відінська, 39).
Професійне навчання пройшли 882 чол.


1998 рік

Навчальний центр – єдиний навчальний заклад в області, який здійснював підготовку верстатників деревообробних верстатів за модульною системою навчання.
Навчання безробітних основам комп’ютерної грамотності також проводилось за швецькою модульною системою.
У Демидівському районному центрі зайнятості почав працювати клас в’язальниць.
У грудні цього року місія ТАСІS безкоштовно передала навчальному центру комп’ютерний клас.
Позаштатні викладачі, Рябунець Орися Іванівна та Марченко Валерій Григорович, мають статус «Народний майстер прикладного мистецтва». Їх учні - постійні учасники виставок, що проводились Рівненським краєзнавчим музеєм.
У штатному розписі – 13,5 одиниць, з них 3,5 одиниці – молодший обслуговуючий персонал.
Професійне навчання пройшли 745 безробітних.

2000 рік

Навчальний центр мав 12 спеціалізованих навчальних класів та майстерень і був розміщений у чотирьох приміщеннях: по вул. Кавказькій, 9а (адміністрація та 2 комп’ютерні класи), вул. Остафова,27 (класи кравців, вишивальниць, в’язальниць), вул. Відінська,39 (класи касирів, секретарів керівника, столярів, виробників художніх виробів з лози, квіткарок), столярна майстерня та цех по вул. Панфіловців,26 (обладнані за участю фірми „Рівнебуд”). Отримано ліцензії на нові професії: коваль ручного кування, бондар, бляхар.
У навчальному центрі почали працювати курси підвищення кваліфікації з основ комп’ютерної грамотності. У ГощанськомуЗарічненськомуКостопільському та Радивилівському районах навчаються виробники художніх виробів з лози, квіткарки та кравці.
У травні створено навчальну базу у Гощанському районі: на базі районного центру зайнятості відкрито філіал Рівненського НЦ ДСЗ, в якому обладнані класи квіткарок та виробників художніх виробів з лози, а для навчання ковалів ручного кування, яких не готував жоден навчальний заклад області, побудована та облаштована кузня-майстерня.
Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 910 безробітних у 62 групах.
У штаті навчального закладу 15 одиниць працівників, 4 з яких - молодший обслуговуючия персонал. 


2001 рік

Навчальний центр мав 20 аудиторій та майстерень, 16 з яких спеціалізовані та обладнані для навчання за окремими професіями.
Розпочато навчання слухачів на курсах цільового призначення: «Підприємець-початківець», «Касир торговельного залу», «Соціальний робітник для Товариства Червоного Хреста».
Здійснювалась підготовка безробітних за новими професіями: бондар, бляхар, коваль ручного кування. 
Кращі кваліфікаційні вироби груп в’язальниць та кравців передавались дітям багатодітних сімей, батьки яких перебували на обліку в міськрайцентрах зайнятості північних районів області та потерпілим від повені жителям Закарпаття та в Будинок дитини.
У липні навчальний заклад очолила Зубова Марія Петрівна.
У навчальному центрі в 2001 році пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищили кваліфікацію 976 слухачів у 68 групах.
У штаті навчального закладу 15 одиниць працівників, з них 4 одиниці – молодший обслуговуючий персонал.

2002 рік

Навчальному центру передано нове приміщення площею 475 кв.м. (м. Рівне, вул. Кавказька,2 (2 поверх)), урочисте відкриття якого відбулось у квітні цього року. Тут створені 2 комп’ютерні класи, укомплектовані 30-ма комп’ютерами, під’єднаними до мережі Інтернет.
У січні створений навчально-консультаційний пункт навчального центру у Костопільському районі, на базі якого безробітні опановували професії кравця, квіткарки, вчилися на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець».
З метою інформування громадян про освітні послуги Рівненського навчального центру державної служби зайнятості організовувались пересувні та постійно діючі виставки кваліфікаціних робіт слухачів.
Пройшли навчання 1716 безробітних у 108 групах.
У штаті навчального центру – 19 чол., з них 4 – молодший обслуговуючий персонал. До викладання залучаються біля 100 позаштатних викладачів та майстрів виробничого навчання.
У грудні створено первинну профспілкову організацію Рівненського навчального центру державної служби зайнятості.

2003 рік

• Навчання здійснюється за 16-ма професіями , серед яких нові ліцензовані професії «Столяр будівельний», «Скляр».
Організовується навчання на курсах підвищення кваліфікації:
• «Основи комп’ютерної грамотності»;
• «Основи комп’ютерної грамотності (спеціалізація „1С: Бухгалтерія 7.7.”)».
Протягом року у навчальному центрі навчались 1719 безробітних у 113-ти групах, з них 858 чоловік – на курсах підприємців-початківців.
Працевлаштування випускників курсів після навчання становить 70-80%. 


2004 рік

У січні введено в експлуатацію нове приміщення Гощанського навчального відділення площею 310 кв.м., в якому навчаються безробітні за 6-ма напрямками: кравець, квіткарка, виробник художніх виробів з лози (з виготовленням меблів), бондар, бляхар, коваль ручного кування. Завідувачем навчального відділення призначено Корчевного Миколу Анатолійовича.
З метою наближення професійного навчання до місць проживання безробітних північних районів області, Рівненський навчальний центр ДСЗ відкрив нове навчальне відділення у м. Сарни. Його завідувачем став Гаврилюк Іван Омелянович.
На базі МПП «Теренок» (м. Дубно) організовано навчання ковалів ручного кування та виробників художніх виробів з лози.
З 1 липня року розпочав роботу новий структурний підрозділ – навчально-діловий центрпідготовки підприємців з числа безробітних ( у м. Рівне). 
Навчальний заклад здійснював підготовку за 19-ма професіями. Ліцензовані нові професії:«Оператор копіювальних та розмножувальних машин», «Взуттьовик з індивідуального пошиття та ремонту взуття», «Робітник фермерського господарства».
Навчалось 1971 чол. у 129 групах. 
У штатному розписі 28 працівників, з них 4 – молодший обслуговуючий персонал.
Створено волейбольну команду навчального центру.

2005 рік

У с. Олександрія Рівненського району на базі колишніх таборів відпочинку створено містечко для дітей-сиріт та відділення Рівненського навчального центру, в якому безробітні та випускники інтернатних установ області можуть здобути одну з 10 професій. Завідувачкою навчального відділення призначено Іванюк Валентину Дмитрівну.
У Зарічному орендуються майстерні для підготовки столярів будівельних, кравців, квіткарок, а у м. Радивилів навчаються виробники художніх виробів з лози. Навчання підприємців-початківців проводиться у 14-ти міськрайцентрах зайнятості..
Протягом 2005 року у навчальному центрі навчались 2828 слухачів у 189 групах.
У навчальному закладі - 36 працівників.


2006 рік

У лютому навчальний центр став учасником українсько-канадського проекту «Децентралізація управління професійним навчанням в Україні” за пілотною професією „Верстатник деревообробних верстатів”.
У березні ліцензовано професію «Продавець (з лотка, на ринку)» .
У результаті співпраці навчального центру з Рівненським обласним центром соціальної, медичної, професійної реабілітації інвалідів та інших найбільш незахищених верств населення 27 осіб з числа людей з особливими потребами здобули професією оператора комп’ютерного набору та 28 - молодшої медичної сестри з догляду за хворими.
У серпні навчальний центр взяв участь у загальнодержавній виставковій акції „Барвиста Україна” (м. Київ).
У листопаді навчальне відділення у с. Олександрія Рівненського району відвідав президент України Віктор Ющенко.
Пройшли навчання 3343 слухача у 227 групах. 
Рівень працевлаштування безробітних після проходження навчання за рік становить 81,1 %.
У навчальному центрі працювали 39 чол., з них 8 – молодший обслуговуючий персонал. 

2007 рік

Навчання здійснюється за 23-ма ліцензованими професіями.
Нові професії :
• «швачка»;
• «водій автотранспортних засобів» (категорії В,С,Е);
• «тракторист сільськогосподарського виробництва» (категорії А, В, С).
У переліку курсів цільового призначення, за якими здійснюється навчання, близько 30 назв.
У березні 2007 року в Олександрійському відділенні побував міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв.
Створений Дорадчий комітет навчального центру з числа роботодавців.
Двоє спеціалістів центру взяли участь у навчальній поїздці до Словаччини.
Розпочато роботу над створенням бізнес-плану навчального закладу.
У липні введено в експлуатацію нове 4-хповерхове приміщення загальною площею 1338 кв.м. (м. Рівне, вул. Пирогова,8), в яке переведені усі рівненські бази навчального центру.
У штаті навчального закладу 43 працівника, 9 з них – молодший обслуговуючий персонал.


2008 рік

Навчання проходило за 33 ліцензованими професіями та за 55 напрямками. Професійну підготовку пройшли 4860 осіб: 326 слухацьких груп, 26 осіб безробітних за індивідуальною формою.

Ліцензовано 11 професій. Вперше розпочато навчання за будівельними професіями. В Олександрійському навчальному відділенні створені слюсарна майстерня, майстерня з виготовлення металопластикових вікон та пост діагностики автомобілів а також станція ТО. Суттєво оновлена матеріальна база Гощанського відділення за професіями бондар, коваль ручного кування, бляхар.
Була створена творча лабораторія з дизайну та художнього проектування виробів одягового та інтер’єрного призначення за 12 професіями. Розпочав роботу Млинівський навчально-консультаційний пункт. Продовжено дію ліцензій за 15 професіями, розпочато навчання за 24 новими напрямами на замовлення роботодавців.

2009 рік

Навчання проходило за 38 ліцензованими професіями та за 116 напрямками. Були ліцензовані професії: фрезерувальник, верстатник широкого профілю, рихтувальник кузовів, електрогазозварник ручного зварювання, слюсар з ремонту автомобілів. Значно оновлено матеріальну базу Олександрійського навчального відділення. Побудована теплиця, створений майданчик для підготовки кадрів з ландшафтного дизайну та майстерню з виготовлення меблів, відкрито лабораторію інформаційних технологій, облаштована база для підготовки бджолярів, пункт діагностики автомобілів.
Навчальний заклад відвідав директор Державного центру зайнятості Галицький В.М., його заступники та начальники управлінь. Були створені інформаційно-пошукові комплекси на навчальній базі у м. Рівне та в Олександрійському навчальному відділенні.

2010 рік

Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості у 2010 році здійснював професійне навчання безробітних відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців. 
Всього протягом року пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації 5387 слухачів, з них 5269 – навчалися за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та 118 осіб - за кошти підприємств та власні.
У порівнянні з 2009 роком у 2010р. навчальному закладу вдалося значно збільшити обсяги професійного навчання: кількість слухачів зросла на 891 чол., тобто на 19,8 %. Центру профтехосвіти вдалося досягти обсягів навчання докризового 2008р., коли у ньому навчалося 5323 чол., та навіть перевищити цей показник (на 64 слухача). Послугами з професійного навчання охоплені всі райони Рівненщини. Крім того, за 2010 рік значно пожвавилась співпраця центру профтехосвіти з іншими регіональними центрами зайнятості щодо підготовки кадрів для інших областей України. Протягом року на базі Рівненського ЦПТО ДСЗ пройшли навчання 311 безробітних з інших регіонів, найбільше з них – з сусідніх Хмельницької (161 чол.) та Волинської (114 чол.) областей. Всього у 2010 році центр профтехосвіти здійснював навчання безробітних за направленнями 12-ти регіональних центрів зайнятості (не враховуючи Рівненського).
Навчання здійснювалось за широким спектром робітничих професій, з урахуванням вимог ринку праці та перспектив розвитку регіону. Серед них: професії деревообробної, металообробної та будівельної галузей, сфери побутового обслуговування та торгівлі, сільського господарства, автомобільного транспорту тощо, які є перспективними на місцевому ринку праці. Чималої уваги приділялося й відродженню професій народних промислів (коваль ручного кування, виробник художніх виробів з лози, вишивальник та ін.). 
977 безробітних з Рівненської та інших областей проходили навчання за курсом „Підприємець-початківець” та „Основи малого підприємництва”. Методична служба навчального закладу протягом звітного періоду здійснювала супровід професійного навчання за вказаними напрямками не лише у Рівненській, але й в Хмельницькій та Волинській областях. Групи майбутніх підприємців навчалися в смт Маневичі, м Горохів, м. Ківерці та Нововолинськ Волинської обл., у м.Шепетівка, Кам’янець-Подільський та в обласному центрі Хмельниччини.
Протягом року були підготовлені матеріали для ліцензування та проведено ліцензійну експертизу 13-ти нових професій , серед яких: „оператор котельні”, „покоївка” , „агент з організації туризму”, „адміністратор”, „бармен”, „офіціант”, „кухар”, „ кондитер”, „майстер ресторанного обслуговування”, „косметик”, „ манікюрник”, „педикюрник”, „перукар (перукар-модельєр). Після отримання ліцензії навчальний заклад розпочне професійне навчання кваліфікованих робітників для туристичної галузі, готельного господарства та ресторанної сфери тощо, а загальна кількість ліцензованих професій зросте до 51-єї.
Показник працевлаштування випускників центру у 2010 році становить майже 90 %. Цьому сприяла тісна співпраця навчального закладу служби зайнятості з роботодавцями. За їх безпосередньої участі та на їх замовлення розроблені десятки нових навчальних планів та програм професійного навчання за різноманітними напрямами, загальна кількість яких становить близько 200.
У 2010 році були розроблені навчальні плани та програми за напрямами:
- „Особливості роботи організації управління об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та управителів” (на замовлення та за кошти Рівненської міської ради, провчилося 2 групи – 50 чол.);
- „Підготовка обладнання цукрового заводу до сезону цукроваріння” тощо (на замовлення ТзОВ „Авас-цукор” у с.Бабин Гощанського району, провчилося 2 групи – 21 чол.).;
- „Сучасні технології та комплекс машин для вирощування основних сільськогосподарських культур” (на замовлення СВК „Агросервіс” , Демидівський район);
- „Технологічні особливостіобробки каменю” (на замовлення СПД Віталія Тихончука В., м.Костопіль) та багато інших.


2011 рік

Навчання відбувалося за 51-ю ліцензованою професією та більш ніж 200-ми напрямами. Протягом року професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 7056 слухачів з Рівного та області та з 15 інших регіонів України. У 2011 році було відкрито новий навчально-виробничий комплекс з гуртожитком з підготовки фахівців готельного господарства, туристичної сфери та ресторанної справи в рамках підготовки до проведення футбольного чемпіонату «Євро – 2012». Тут слухачі проходять навчання за професіями: „адміністратор”, „агент з організації туризму”, „покоївка”, „кухар”, „бармен”, „офіціант”, „перукар”, „манікюрник”, „педикюрник”, „косметик”, „продавець продовольчих товарів”, „продавець непродовольчих товарів” , „продавець з лотка на ринку”, „касир торговельного залу”. У структурі навчально – виробничого комплексу 6 навчальних кабінетів, 5 лабораторій та 10 навчальних майстерень. Серед них: навчальні майстерні „Ресторан”, „Бар”, „Банкетний зал”, „Салон краси”, „Туристична фірма”, кухня-лабораторія з усіма необхідними цехами, кабінет автоматизації торговельних розрахунків, навчальний номер для підготовки покоївок, лінгафонний кабінет та інші. Усі майстерні, лабораторії та кабінети обладнані найсучаснішим обладнанням, устаткуванням, мультимедійними комплексами. У навчанні широко застосовуються інтерактивні технології. З метою дотримання високих стандартів проживання слухачів створено комфортабельний гуртожиток готельного типу на 200 місць. До послуг проживаючих кімнати з DVD, телевізорами, холодильниками, окремими санвузлами. Відведені окремі кімнати приймання їжі з кухнею на кожному поверсі. Працюють пральня та побутові кімнати із сучасним обладнанням. Обладнані затишні холи з м’якими куточками, актова зала, медичний пункт, приміщення для проведення дозвілля та відпочинку. Наприкінці серпня 2011 року новий НВК відвідав президент України Віктор Янукович. У 2011 році офіційно відкрито нове навчальне відділення на базі Млинівського навчально-консультаційного пункту. Тут навчаються слухачі за професіями «перукар», «продавець продовольчих та непродовольчих товарів», «оператор котельні», проходять навчання з написання бізнес-планів. 

2012 рік

Виповнюється 20 років з моменту створення навчального закладу. Навчання проводиться за 55-ма ліцензованими професіями та більш ніж 200-ми напрямами підвищення кваліфікації. Протягом року у навчальному закладі отримали нові професії та підвищили кваліфікацію понад 8000 безробітних з 20 регіонів України.
У грудні введено в експлуатацію Ресурсний центр інформаційно-комунікаційних технологій – єдиний інформаційний простір, призначений для оптимального виконання функцій навчання, у тому числі – дистанційного, управління, комунікації підрозділів закладу, взаємодії з іншими навчальними закладами служби зайнятості, структурами ДСЗ.

 27.11.2012 року навчальний заклад долучився до роботи Всеукраїнської громадської організації «Рада з конкурентоспроможності індустрії ІКТ» та включений до робочої групи з питань реформування системи підготовки кадрів для індустрії  інформаційно-комунікаційних технологій.


2013 рік

Протягом року в Центрі проходили навчання  8 656 осіб, з них: 2 551 особа – з 20 інших регіонів, 133 особи – навчалися за власні кошти та кошти підприємств.  У порівнянні з 2012 роком обсяги професійного навчання зросли на 8,2% /656 осіб/). Протягом року ліцензовано 4 нових професії: «Водій автотранспортних засобів» (категорії «С1», «С1Е»,   «СЕ», «ВЕ».
Продовжився розвиток Рівненського центру інформаційно-комунікаційних технологій на базі ЦПТО ДСЗ: впроваджено елементи дистанційного навчання (уроки в режимі on-line, розробка матеріалів для дистанційного навчання для курсів підвищення кваліфікації за компетенціями в ІТ-сфері), придбано 3D – принтер, проведено перемовини з роботодавцями для організації навчання під замовлення.
Завершено атестацію навчального закладу. У 2013 році в РЦПТО працювала 121 людина, у тому числі – 54 педагогічних працівника.

2014 рік

Протягом року в Центрі проходили навчання 8 904 особи з 18 областей України, що у порівнянні з 2013 роком на 218 осіб (2,87%) більше.

Навчальний заклад отримав свідоцтво Міністерства освіти і науки України про атестацію навчального закладу від 02.10.2014 серія РД № 040259.

Пройдено ліцензійну експертизу для отримання ліцензії на нові професії - «Візажист», «Робітник зеленого будівництва».

Зміцнено матеріально-технічну базу за 23-ма професіями.

Активно впроваджувались елементи дистанційного навчання, проводились уроки в режимі on-line.

Центр професійно-технічної освіти став пілотним навчальним закладом в експерименті Міністерства соціальної політики України щодо організації  підтвердження рівня неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Пілотна професія РЦПТО ДСЗ - «Кухар» (5 та 6 розряди).

     Навчальний заклад надавав посильну допомогу військовим, які захищали Україну в АТО.


2015 рік

Протягом року освітніми послугами Центру скористалися 8591 особа, зокрема, 8467 осіб із числа безробітних, у т.ч.3546 осіб із 21 регіону України (серед слухачів - 82 особи із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 192 особи – учасники АТО).

Показник працевлаштування випускників Центру становить 90,4%.

Обсяги професійного навчання від запланованих виконано на 113,8%.

Перелік ліцензованих професій поповнився 3-ма новими: «Візажист», «Робітник зеленого будівництва» та «Рибовод (кваліфікований робітник)» . Поновлено ліцензію на професію «Бондар». На замовлення роботодавців та за їх участі розроблено 31 новий курс підвищення кваліфікації за різними напрямами.

У грудні 2015 року слухачка групи «Перукар (перукар-модельєр)» Олена Білецька під керівництвом майстра виробничого навчання Анни Зотік стала переможцем фінальних змагань Всеукраїнського конкурсу з перукарського мистецтва «СНІГОВА КОРОЛЕВА ESTEL» (м. Київ), що проводився серед студентів навчальних закладів, у номінації «Міс Неповторність».

Майстер виробничого навчання Сергій Торуля взяв участь у Міжнародному ковальському фестивалі( м. Ібзіц, Австрія) та отримав перемогу в номінації «Краща скульптурна композиція». У листопаді Сергій Торуля представляв РЦПТО ДСЗ на Міжнародному фестивалі ковальства «Les Fevres-2015» (Франція). Дві його скульптури, викувані з цільних шматків металу, знаходяться в музеї у колишній резиденції короля Луї-Філіпа Шато-д’Е.

Силами педагогічних працівників та слухачів Гощанського та Олександрійського навчальних відділень було виготовлено та відправлено воїнам АТО 13 пічок – буржуйок, 28 маскувальних халатів, виконано модельні стрижки 20 пацієнтам військового шпиталю.

2016 рік

Освітніми послугами Центру скористалися 8721 особа, зокрема, 8574 осіб із числа безробітних, у т.ч. 4502 особи із 20 регіонів. Серед слухачів – 26 осіб із числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 223 особи – учасники АТО.

У липні вперше в Україні в РЦПТО ДСЗ проведено підтвердження результатів неформального навчання за професією «Кухар». За рік відбулося 16 таких оцінювань, на яких 12 особам із різних областей України присвоєно кваліфікаційні розряди.

Офіційний сайт Рівненського ЦПТО ДСЗ посів ІІ місце серед 279 сайтів навчальних закладів професійно-технічної освіти України на VI Всеукраїнському конкурсі веб-сайтів навчальних закладів.

Традиційно слухачі Гощанського навчального відділення – майбутні ковалі відвідали XIV фестиваль ковальського мистецтва “Свято ковалів” (Івано-Франківськ). До того ж, на прохання громади смт Гоща слухачі разом із майстром виробничого навчання Сергієм Торулею виготовили ковану графську карету, яка стала окрасою місцевого парку відпочинку.

 «За участь у Х Міжнародному пленері ковальства «4 вітри - 2016» (м. Клайпеда, Литва) С. Торуля отримав почесний Диплом (за участь у виготовленні кованого ангела-охоронця міста).

Слухачка РЦПТО за професією «Перукар (перукар-модельєр)» Олена Білецька (майстер виробничого навчання Анна Зотік) здобула перемогу в обласному етапі престижного щорічного Всеукраїнського конкурсу серед студентів та слухачів закладів професійно-технічного навчання «Снігова Королева Естель 2016», а півфінал та фінал конкурсу підтвердив: один з найвищих рівнів підготовки фахівців перукарського мистецтва - в РЦПТО ДСЗ.

Суттєво оновлено та поповнено матеріально-технічну базу РЦПТО ДСЗ - 7 навчальних відділень та баз за 25 професіями. Зокрема, Олександрійське навчальне відділення поповнилося навчальними автомобілями ВАЗ 21043, ГАЗ 3307, MAN TGL та трьома навчальними автомобілями ЗАЗ Lanos SX.

Значно поповнилася МТБ за професіями «Кравець», «Закрійник», «Кондитер», «Бармен», «Перукар (перукар-модельєр)», «Косметик», «Візажист», «Агент з організації туризму», «Оператор котельні», зокрема, придбано манекени, дзеркала, занурювальний міксер МХ25, глобуси – моделі, циркуляційний насос GHN тощо. Для гуртожитку, що на вул. І. Підкови, 17а у Рівному, придбано 6 телевізорів, холодильник та пилосмок.

Для кабінетів інформаційних технологій навчальних відділень у м. Рівне, смт Костопіль та смт Гоща загалом придбано 38 нових комп’ютерів.

Рівненський центр професійно-технічної освіти держаної служби зайнятості підключений до Єдиної електронної бази з питань освіти (надалі ЄДЕБО) і з 01.03.2016 року усім випускникам по закінченню навчання видає документ державного зразка - Свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації (сформоване в ЄДЕБО).

Навчання здійснюється за 56 ліцензованими професіями

 

Головне меню


Реєстрація

Лічильник відвідувачів

3199325
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
55
2793
10170
3169010
47293
75674
3199325

Ваш IP: 54.205.211.87
На сервері час : 2019-01-18 00:18:08
Счетчик joomla