У рибництві не буває дрібниць!

DSCF2049У цьому твердо переконані випускники Млинівського навчального відділення Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, які днями успішно здали державну кваліфікаційну атестацію за професією «Рибовод (кваліфікований робітник)».

Завідувач Млинівського навчального відділення Анатолій Смалько та викладач Маргарита Жуковська сповнені гордості за групу: слухачі проявили себе відразу – велика зацікавленість у професії,

дисциплінованість, відповідальність, власний досвід роботи на водоймах, нестримне бажання якомога більше дізнатися – ось невеликий перелік якостей майбутніх рибоводів. І стає зрозуміло – ці люди прийшли за знаннями і планують серйозно і фахово реалізовувати свої амбітні плани. А вони у кожного різні.

DSCF2017Староста групи Віктор Бондаренко, направлений на навчання до РЦПТО ДСЗ Дубенським МРЦЗ, за професією агроном та планує розвивати рибництво на власних ставках. У планах також реєстрація власного фермерського господарства. У бізнес-проекті слухача багато пунктів, є певні напрацювання і досвід, і він зізнається, що прагне організувати цілий виробничий комплекс. Практичні навички та здобуті знання слухач відобразив у підсумковій кваліфікаційній роботі – презентації.

DSCF2038
Вадим Максимов
із Дубенщини вже більше семи років займається виловом риби. З часом замислився над професійним підходом до улюбленої справи. «У нас біля хати є річка, ставок, але я вже прагну кваліфіковано працювати на рибному господарстві. Не всі вірять у мої плани, але головне - я отримав освіту. Тепер сподіваюся досягти своєї мрії – працювати на відомому господарському комлексі «Золота форель». Там передове господарство, і все механізовано». Вадим Васильович відмінно відповідав за білетом, продемонстрував неабиякі знання з багатьох питань рибництва, він цікавиться досвідом як вітчизняних, так і закордонних фахівців, має невичерпну наснагу та випромінює позитивну енергію. Попри все це, за його словами, хвилювався, наче школяр та не міг спати напередодні іспиту. Праця під час навчання дала свої результати: слухача визнали одним із кращих серед усіх випускників-рибоводів.

У Віктора Назаркевича за плечима – дві вищих освіти. Слухач із Млинівщини має активну життєву позицію і впевнений: молодість зберігає той, хто навчається. Проте головною метою майбутнього кваліфікованого рибовода є робота на орендованих ставках. «Риби у нас досить багато, і потрібен кваліфікований підхід до її вирощування і розведення», - зауважує Віктор Петрович.

Ігор Саган із Львіщини достойно увіллється у колектив рибоводів на підприємстві батька – ПП «Саган». Розведення коропа – головний напрям роботи господарства.

Роман Поліщук, Михайло Демидюк та Ігор Гаврилюк ( Млинівський РЦЗ, Острозький МРЦЗ та Радивилівський РЦЗ) впевнені у своїх знаннях та готові до виконання професійних обов’язків на високому рівні. Випускники прагнуть реалізуватися у рибництві та віднайти свою нішу у цікавому та відповідальному процесі з вирощування риби.

DSCF2022Майстер виробничого навчання Василь Симутенко наголосив, що у рибництві головне – збут продукції, отож вкрай важливо досконало знати основи меліорації, вміти запобігати захворюванню малька та бездоганно дотримуватися усіх правил і вимог по утриманню риби. На його думку, слухачі навчилися усьому необхідному і готові до серйозної роботи.

Після 6-мічного навчання у РЦПТО ДСЗ та насиченої виробничої практики у провідних рибних компаніях і господарствах Рівненщини, Львівщини і Тернопільщини кваліфіковані рибоводи із великим багажем знань та навичок займатимуться улюбленою справою. Слухачі із захопленням ділилися знаннями щодо запуску риби, різновидності промислової прісноводної риби (товстолобик, білий амур, чорний амур, короп), типів і особливостей вирощування форелі, біологічної меліорації, ознак заплідненості ікри, видів ставків, форм ведення рибогосподарства та багато іншого.

DSCF2042
Заступник директора Оксана Зигалова відмітила високий рівень знань рибоводів. Особливо порадував формат конструктивного спілкування під час іспиту. Слухачі не лише всебічно розкрили теоретичний матеріал, але й виказували власні пропозиції щодо подальшої взаємодії із навчальним закладом, пропонували додати до навчальної програми основи економіки та підприємницької діяльності. Саме така спільна ефективна праця та обмін думками приносить справжній вагомий результат, адже враховуються важливі позиції усіх зацікавлених сторін - безробітних, роботодавців, навчального закладу.

Оксана Миколаївна в урочистій атмосфері подякувала викладачам за ефективну працю, слухачам – за вибір навчального закладу і сумлінне навчання та вручила випускникам документ державного зразка, який підтверджує їх робітничу кваліфікацію.

Більше фото на офіційній сторінці у Фб

DSCF2026

DSCF2029

DSCF2024

DSCF2045

 

Головне меню


Реєстрація

Лічильник відвідувачів

3199381
Сьогодні
Вчора
За тиждень
Попередні
За місяць
Попередній
Всі
111
2793
10226
3169010
47349
75674
3199381

Ваш IP: 54.205.211.87
На сервері час : 2019-01-18 00:23:15
Счетчик joomla